WIZYTA GÓRNIKÓW W KLASACH II C I III C

hutach i fabrykach.
Czyjej pracy zawdzięczając?

No pewnie górnika!

2 grudnia do klas II c i III c zapukali szczególni goście - górnicy, Pan Waldemar Janiszewski i Pan Mirosław Kotulski. Panowie opowiedzieli dzieciom o ciężkiej pracy górnika. Mali słuchacze obejrzeli również film, przedstawiający etapy wydobycia miedzi. Panowie zaprezentowali górnicze stroje galowe oraz wyjaśnili – jakie znaczenie mają kolory pióropuszy na czapce - zwanej po górniczemu „czako”. Uczniowie mogli również zobaczyć minerały, kawałki skał - wydobywane pod ziemią, a także mapę podziemnych korytarzy.

Bardzo dziękujemy naszym wspaniałym gościom za przybycie. Dzięki tej wizycie, dzieci zdobyły bardzo dużo wiedzy na temat pracy pod ziemią.

Życzymy wszystkim górnikom przede wszystkim dużo zdrowia, tyle samo wyjazdów, co zjazdów!

Szczęść Boże.

M. Kozioł, M. Stal