Wygląda dobrze
To pole jest wymagane     OGÓLNOPOLSKI KONKURS LOGICZNEGO MYŚLENIA 2020

     Pod koniec lutego odbył się Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia. W konkursie tym brało udział ponad dziesięć tysięcy uczestników z całej Polski, w tym prawie siedemdziesiąt osób z naszej szkoły.  W konkursie przewidziano nagrody za:

Miejsce 1: Grawerowany dyplom „Arcymistrza Logicznego Myślenia" oraz nagroda książkowa

Miejsca od 2 do 5: Dyplomy „Mistrza Logicznego Myślenia" oraz nagrody książkowe

Miejsca od 6 do 10: Dyplomy „Mistrza Logicznego Myślenia"

Miejsca od 11 do 15: Dyplomy „Eksperta Logicznego Myślenia".


        Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie miejsca. Są to:


Klasy 4-6

Krystian Sarapata  - 12 miejsce w Polsce 😊

Dawid Jamry – 15 miejsce w Polsce 😊


Klasy 7-8

Hubert Kupczyński – 3 miejsce w Polsce 😊

KOLEJNY OGÓLNOPOLSKI SUKCES SZKOLNYCH DZIENNIKARZY (ROK SZKOLNY 2020)

                     Redakcja "Zlepka" podjęła się realizacji kolejnego wyzwania w ramach
(szerokość: 194 / wysokość: 108)projektu Junior Media. Tym razem zadanie dotyczyło warsztatu pracy dziennikarza. Pracowaliśmy w naszym zgranym zespole z wielką przyjemnością chcąc, jak zwykle, pokazać na co nas stać. Temat pracy to: "Ocalić od zapomnienia". Zastanawialiśmy się wspólnie, co można ocalić od zapomnienia? Pomysłów było sporo i nie mogliśmy się zdecydować na jeden temat. Dlatego nasz reportaż dotyczy wielu kwestii. Wysłaliśmy nasze dzieło na konkurs. Zachęcamy do zapoznania się z nim. Według jury konkursowego jest wart uwagi, bo zajęliśmy drugie miejsce! 
(szerokość: 750 / wysokość: 375)
Dziękujemy naszym opiekunkom za pomoc i wsparcie.
Reportaż tworzyli: Tymek Krakowski, Zuzia Bajek, Julka Kasprzak, Julka Krakowska, Debora Luberda, Ola Wolska, Martyna Gajda, Oliwier Jaworski, Kuba Kałwak

redakcja "Zlepka"
NAGRODA DLA SZKOLNYCH DZIENNIKARZY - UDZIAŁ W LETNIEJ SZKOLE JUNIOR MEDIA

        Zespół szkolnych dziennikarzy przez cały rok pracował nad tworzeniem kolejnych numerów "Zlepka" w wersji on-line i papierowej. Podejmował też wyzwania #juniorlab. W roku szkolnym 2018/2019 powstało 27 numerów gazetki, w tym kilka numerów specjalnych dotyczących szczególnych wydarzeń. Za dwa z wyzwań dziennikarze otrzymali wysokie miejsca - II i III w Polsce. Działania te spowodowały, że "Zlepek" znalazł się na piątym miejscu wśród 161 gazetek szkolnych z całej Polski. Nagrodą był udział trójki uczniów w  Letniej Szkole Junior Media 2019. Wycieczka trwała od 15 do 21 lipca i była nagrodą za ciężką pracę Junior dziennikarzy w całym roku szkolnym.

          W tym roku najbardziej zaangażowani redaktorzy pojechali do Amerykańskiego Parku Rozrywki TWINPIGS w Żorach. W Letniej Szkole Junior Media wzięło udział 29 uczestników z najlepszych szkolnych redakcji. "Zlepka" reprezentowały: Debora Luberda, Ola Wolska i Julka Krakowska. Podczas wyjazdu młode  dziennikarki korzystały z atrakcji oferowanych przez park rozrywki. Poza tym, odwiedziły Park Wodny Aquarion oraz dowiedziały się trochę o historii miasta oraz o ogniu w Muzeum Ognia. Ważną częścią pobytu były warsztaty dziennikarskie prowadzone przez Julię Karasiewicz, Multimedia Managera z Polska Press Grupy. Przybliżyła dziennikarzom historię filmu, a także techniki tworzenia animacji poklatkowych. Pod jej kierunkiem uczestnicy przygotowali także własne, bardzo ciekawe animacje!

           Z niecierpliwością czekamy na relacje dziewcząt z pobytu w Żorach. Gratulacje za piąte miejsce w rankingu gazet z całej Polski należą się, oczywiście, całemu zespołowi dziennikarzy, który pracował na ten sukces cały rok. Życzymy dalszych sukcesów!


(szerokość: 750 / wysokość: 438)


(szerokość: 675 / wysokość: 450)


(szerokość: 675 / wysokość: 450)


więcej zdjęć w galerii

      
KOLEJNE WYSOKIE MIEJSCE "ZLEPKA" W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM!!!                Mimo zbliżającego się końca roku, szkolni dziennikarze podjęli kolejne wyzwanie! Należało stworzyć kodeks etyczny dziennikarza obowiązujący przy pracy w szkolnej redakcji. Grupa w składzie Ola Wolska, Julia Krakowska, Tymek Krakowski z 7c oraz Hubert Kupczyński z 7a wykonała w aplikacji Thinglink ZLEPKOWY KODEKS.      Młodzi dziennikarze pochwalili się, że przy tworzeniu artykułów przestrzegają określonych zasad, np.: są odpowiedzialni za swoje słowa, rzetelnie przedstawiają fakty czy pamiętają o prawach autorskich. ZLEPKOWY KODEKS spodobał się jury konkursowemu i nasza redakcja zajęła II miejsce!!!
GRATULACJE DLA REDAKCJI I OPIEKUNEK!!!


Ogólnopolski sukces klas 7c i 7d
w projekcie Klimatyczna Klasa!


            Klasy VII c i VII d wraz z wychowawczyniami p. Anetą Czapską i p. Marzeną Rudzką – Kupczyńską w bieżącym roku szkolnym realizowały kampanię społeczną w ramach projektu Klimatyczna Klasa. Wszystkie nasze działania opisywaliśmy już tutaj wcześniej. Kampania prowadzona przez klasy VII c i VII d pod hasłem „Działamy z ENERGIĄ" wzięła udział w ogólnopolskim konkursie „Dzieci chronią klimat" organizowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci z Krakowa, zachwyciła organizatorów oryginalnością i zaangażowaniem uczniów i została nagrodzona! Znaleźliśmy się w gronie 3 wybranych szkół, spośród wielu które wzięły udział w tym konkursie (nagrodzone kampanie można zobaczyć tutaj). W nagrodę wszyscy uczniowie klas VII c i VII d wraz z wychowawczyniami wezmą udział w bezpłatnych warsztatach, które odbędą się 24 maja w Warszawie i zostaną poprowadzone przez naukowca, prof. Anetę Afelt. Tematyka warsztatów będzie poświęcona ważnej i niezwykle aktualnej sprawie ekologii, a dokładnie tematem warsztatów będzie: „Jak odzyskiwać wodę z zanieczyszczonych źródeł?" Dzięki naszej kampanii społecznej wiemy już dużo na temat oszczędzania energii, więc teraz mamy nadzieję dowiedzieć się czegoś na temat walki z zanieczyszczeniami wód. Z pewnością podzielimy się tą wiedzą oraz naszymi wrażeniami z warsztatów zaraz po powrocie!

7c i 7d wraz z opiekunkami


(szerokość: 629 / wysokość: 887)

(szerokość: 655 / wysokość: 917)
        
SUKCES SZKOLNYCH DZIENNIKARZY
(szerokość: 250 / wysokość: 78)

(szerokość: 750 / wysokość: 260)

          Niedawno ogłoszono wyniki drugiego  w tym roku wyzwania JuniorMedia.  Wyzwanie to miało na celu stworzenie reportażu interaktywnego dotyczącego „fake newsów", czyli fałszywych informacji podawanych w mediach. Podjęliśmy szereg działań w szkole i powstał ciekawy reportaż „Fake news – nie daj się nabrać!". Spodobał się on również jury konkursowemu, które przyznało nam III miejsce!

          Jest to ważna dla nas nagroda, bo w projekcie uczestniczy 161 szkół z całej Polski, więc jest niemała konkurencja. III miejsce to duże wyróżnienie dla nas i motywacja do dalszej pracy. W zeszłym roku - na cztery wyzwania zespołowe - dwa wygraliśmy, zdobywając kolejno III i II miejsce.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne wyzwanie.

Redakcja "Zlepka"

Zobacz nasz reportaż

(szerokość: 750 / wysokość: 750)
(szerokość: 750 / wysokość: 793)


(szerokość: 683 / wysokość: 909)
KONKURS LOGICZNEGO MYŚLENIA


     Niedawno zostały ogłoszone wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia. Nasi uczniowie, po raz kolejny, osiągnęli duży sukces. Na poziomie 1 (klasy 1-3) wyróżnienie zdobył Michał Jankowski (12 miejsce w Polsce), na poziomie 3 (klasy 7-8) laureatami zostali Hubert Kupczyński (9 miejsce w Polsce) i Mateusz Kłusek (10 miejsce w Polsce).
Wysokie miejsca w pierwszej trzydziestce zajęli:
poziom 1:
Kinga Szczepanowska
Anna Bogacz-Bielińska
Sebastian Szklarz
Aleksander Śliwa
Nikola Zaręba
Aleksandra Gawron
Błażej Klimkowski
poziom 2:
Krystian Sarapata
Zuzanna Gawron
Dominik Zgrzeblak
Jakub Włodarczyk
Przemysław Rudziak
Emilia Kopczyńska
Natasza Idkowiak
Franciszek Salastowicz
Monika Kucyk
Eryk Podobiński
poziom 3:
Wojciech Marciniszyn
Eliza Laskowska
Julia Wiśniewska
Kacper Guściora
Dawid Merunowicz
Debora Luberda
Agata Zderska
Laura Janczyńska
Natalia Borowy
Filip Graban
Agnieszka Jakubiak


KONKURSY MITOLOGICZNE

Zawsze patrzono na mitologię  jak na jeden z najpiękniejszych tworów wyobraźni greckiej i była ona zbiorem nieśmiertelnych tematów, motywów, symbolów, bez których i dziś sztuka nie umie się obejść i wciąż do nich wraca"                                                                              

                                                                Jan Parandowski „Mitologia. Wierzenia i podania Greków i Rzymian"
                   (szerokość: 137 / wysokość: 220)                          (szerokość: 143 / wysokość: 219)

                


            W naszej szkole jest grupa uczniów, która interesuje się  mitami starożytnych Greków i Rzymian a swoją wiedzę poszerzają czytając literaturę poświęconą tej tematyce.

               W tym roku szkolnym wielkim zainteresowaniem cieszył się  ogólnopolski konkurs czytelniczy, w którym wzięło udział 39 uczniów z klas VI- VIII. Sympatycy przygód Percy Jacksona mogli sprawdzić swoją znajomość książki Ricka Riordana „Złodziej Pioruna" rozwiązując test wiedzy. Najlepiej poradziła sobie z tym trudnym zadaniem Patrycja Marciniszyn z klasy 7a zajmując 2 miejsce w Polsce. Nagrodą za tak wysokie miejsce otrzymała Wyróżnienie oraz w nagrodę bon o wartości 50 zł do Empiku.


                             (szerokość: 455 / wysokość: 342)            W I semestrze tradycyjnie odbył się  Ogólnopolski Konkurs Mitologiczny „Olimpus". Test wiedzy na poziome 1 rozwiązywało 11 uczniów z klas V-VI, natomiast na poziomie 2- 9 uczniów z klas VII- VIII.

Z młodszych klas tytuł LAURETA  po raz trzeci otrzymał Marcel Sobiechowski z klasy 6c, zajmując 6 miejsce w Polsce.

            Test na poziomie 2 najlepiej rozwiązał Wiktor Cieśla z klasy 8c, który po raz drugi otrzymał tytuł LAUREATA zajmując 12 miejsce w Polsce.
                        (szerokość: 215 / wysokość: 285)                     (szerokość: 217 / wysokość: 287)
 (szerokość: 750 / wysokość: 750)MARCEL SOBIECHOWSKI - LAUERATEM XVIII EDYCJI PROGRAMU STYPENDIALNEGO ZDOLNY ŚLĄSK

 

Z przyjemnością informujemy, że Dolnośląska Kapituła Wspierania Uzdolnień, na posiedzeniu w dniu 14 listopada 2018, po zapoznaniu się z raportem Zespołu Stypendialnego powołanego przez Fundację Edukacji Międzynarodowej, przyznała uczniowi naszej szkoły – Marcelowi Sobiechowskiemu z klasy 6c, stypendium naukowe.

Marcel znalazł się wśród 6 uczniów ze szkół podstawowych z  województwa dolnośląskiego, którym przyznano stypendium naukowe. Uroczysta Gala Stypendialna odbyła się 1 grudnia 2018 roku w siedzibie Fundacji Edukacji Międzynarodowej we Wrocławiu.(szerokość: 750 / wysokość: 562)

Marcel jest już drugim uczniem z naszej szkoły, któremu przyznano takie stypendium. Cztery lata temu takie stypendium otrzymała siostra Marcela – Marta (XIV edycja programu stypendialnego  zDolny Śląsk). Marta jest obecnie uczennicą II Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy i  jest tegoroczną stypendystką Prezesa Rady Ministrów za najwyższą średnią w szkole i liczne osiągnięcia.

 


(szerokość: 750 / wysokość: 562)


Marcelowi serdecznie gratulujemy!


 (szerokość: 720 / wysokość: 960)
                                

2 miejsce  ZA REPORTAŻ PRASOWY!(szerokość: 750 / wysokość: 401)
                 Miło nam poinformować, że redakcja gazety szkolnej "Zlepek" znów zajęła 2 miejsce w Polsce za wyzwanie #juniorlab. Tym razem zadaniem było stworzenie reportażu prasowego na dowolny temat związany z naszą okolicą. Nad reportażem pracowali Debora Luberda, Tymoteusz Krakowski i Hubert Kupczyński pod opieką pań - Beaty Wawrzeńczyk i Marzeny Rudzkiej-Kupczyńskiej.

Poznaj historię spod starej podłogi (szerokość: 500 / wysokość: 554)


(szerokość: 460 / wysokość: 206)W marcu odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia. Brało w nim udział 75 uczniów z naszej szkoły oraz prawie 12  tysięcy z całej Polski. Nasi uczniowie osiągnęli bardzo wysokie wyniki. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i wyróżnionym oraz pozostałym odważnym uczniom, którzy brali udział w konkursie:) Organizacją konkursu i przygotowaniem do niego uczniów zajmują się szkolne matematyczki - Marzena Rudzka-Kupczyńska, Justyna Dziubak-Sobiechowska i Violetta Gachowska.
         Poniżej prezentujemy pierwszą trzydziestkę na każdym poziomie. Pozostałe wyniki znajdują się u opiekunów.

(szerokość: 588 / wysokość: 411)(szerokość: 211 / wysokość: 224)                           (szerokość: 536 / wysokość: 305)

                       (szerokość: 525 / wysokość: 156)

(szerokość: 211 / wysokość: 224)                     (szerokość: 513 / wysokość: 95)

ROZDANIE NAGRÓD - ZDJĘCIA         
         
PROJEKT MŁODYCH DZIENNIKARZY ZAJĄŁ 2 MIEJSCE W POLSCE :)


(szerokość: 750 / wysokość: 412)


         Redakcja szkolnej gazety „Zlepek" zdobyła II miejsce w Polsce za wyzwanie pt."Opowiadamy historie" w aplikacji Storymap. Uczniowie zaprosili uczestników ogólnopolskiego projektu na „Spacerek po Chojnowie". Warto dodać, że konkurencja jest duża, gdyż w wyzwaniach bierze udział ponad 180 szkół z całej Polski. Warto więc pogratulować młodym dziennikarzom – Zuzie Bajek, Deborze Luberdzie, Julii Kasprzak, Julii Krakowskiej i Hubertowi Kupczyńskiemu za tak znakomicie wykonane zadanie.

Opiekunki: Beata Wawrzeńczyk i Marzena Rudzka - KupczyńskaObejrzyj projekty zwycięzcówNAJCIEKAWSZA KARTKA ŚWIĄTECZNA W POLSCE :) 

Junior media (ogólnopolski projekt edukacyjny) przed swoimi dziennikarzami stawia wiele wyzwań. Nasza grupa w tym semestrze podjęła ich kilka. Jednym z nich był konkurs na tradycyjną lub interaktywną kartkę świąteczną.

Nasz redakcyjny kolega HUBERT KUPCZYŃSKI zdobył I miejsce za projekt interaktywnej kartki (wykonanej w aplikacji ThingLink).
       Warto dodać, że w projekcie bierze udział 156 szkół z całej Polski z różnych poziomów edukacyjnych.
Opiekunki koła
(szerokość: 750 / wysokość: 487)


MEGA SUKCES WARCABISTÓW Z SP4 W FINALE DOLNOŚLĄSKIM W WARCABACH STUPOLOWYCH !!!!!  (szerokość: 375 / wysokość: 210)Za nami „XVIII Finał Dolnośląski w Warcabach Stupolowych", który odbył się 05.XI. b.r. w Żarowie. Przyjechaliśmy z turnieju do domu szczęśliwi i uśmiechnięci. Nic dziwnego – trzy puchary w różnych kategoriach wiekowych to duży sukces. Jako reprezentanci powiatu legnickiego doskonale wywiązaliśmy się z zadania. Uczniowie na zajęciach „Kółka warcabowego" rozwijają swoje zdolności umiejętności myślenia twórczego. Poprzez wyjazdy na rozgrywki turnieje nawiązują kontakty z rówieśnikami oraz rozwijają umiejętności radzenia sobie z wygraną i porażką.   -„Cześć Ania, Tosia, Zosia, Gracjan, Fabian ….-do zobaczenia za rok" - tak żegnali się z koleżankami i kolegami z innych powiatów warcabiści z SP 4. Z niektórymi spotykają się od wielu lat , innych dzisiaj poznali.


Wyniki naszych warcabistów:

Kategoria „Orlik"

Dziewczęta

IV miejsce- Julia Grzech- -PUCHAR

Chłopcy

IV miejsce – Michał Gurgul - -PUCHAR

VI miejsce- Jacek Ferenc

VIII miejsce- Michał Jankowski

Kategoria "Młodzik"

IV miejsce -  Anna Tersa—PUCHAR

XI miejsce – Julia Wiśniewska

Kategoria „Junior młodszy"

IX miejsce – Julia Kałwak  ( nasza absolwentka- obecnie uczennica Gimnazjum nr 2 w Chojnowie)


Członkowie Kółka warcabowego wraz z opiekunem gorąco dziękują p. Ryszardowi Dulikowi za umożliwienie wyjazdu na Turniej.


                                      Gratuluję wszystkim zawodnikom!!!!

                                                  Bożena Szarek

                                         Opiekun „Kółka warcabowego


 (szerokość: 375 / wysokość: 666) (szerokość: 375 / wysokość: 666)

      (szerokość: 750 / wysokość: 1333)

  (szerokość: 750 / wysokość: 421)

  (szerokość: 375 / wysokość: 666) (szerokość: 375 / wysokość: 666)

  (szerokość: 750 / wysokość: 421)

  (szerokość: 750 / wysokość: 421) 

  


                    
OGÓLNOPOLSKI KONKURS LOGICZNEGO MYŚLENIA

(szerokość: 317 / wysokość: 135)           Miło nam poinformować, że nasi uczniowie osiągnęli wysokie wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia 2017. Poziom 1 to klasy 1-3. Na tym poziomie najlepszy był Krystian Sarapata  - 5 miejsce w Polsce! Krystian został laureatem tego konkursu. Kolejne, wysokie  miejsca zajęli: Zuzanna Gawron, Jacek Ferenc, Przemysław Rudziak, Oliwier Witke, Kuba Wolski, Natalia Janczyńska, Natasza Idkowiak. Na poziomie 2, w klasach 4-6 mamy czworo laureatów: Mateusz Kłusek, Eliza Laskowska i Wojciech Marciniszyn - 5 miejsce w Polsce i Hubert Kupczyński - 8 miejsce. Są tez dwa wyróżnienia: Laura Janczyńska i Kajetan Tracz - 15 miejsce w Polsce. Wysokie wyniki osiągnęli też: Agnieszka Jakubiak i Dawid Gawron. Wszystkim uczniom, ich rodzicom i nauczycielom serdecznie gratulujemy. Jest to duży sukces :)

SUKCES PIĄTOKLASISTÓW (szerokość: 230 / wysokość: 219)

             13 października 2016r. odbył się szkolny etap Interdyscyplinarnego Konkursu zDolny Ślązaczek. Organizatorem  jest Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu. Dwoje uczniów z naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu powiatowego. Są to uczniowie klasy 5a - Eliza Laskowska i Hubert Kupczyński. Sukces potęguje fakt, że z całego powiatu tylko trzech uczniów z klas piątych będzie brało udział w etapie powiatowym. Gratulujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom przygotowującym dzieci do konkursu.WIELKI SUKCES PIERWSZOKLASISTÓW!!! 

III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO  "DaF-Kenner - drehen einen Clip" .


 Zobacz

http://dafkenner.wszpwn.com.pl

 

                                    (szerokość: 750 / wysokość: 352)

W konkursie wzięło udział 4 uczniów z klasy I b: Oliwia Kitlińska, Krzysztof Kaszowski, Miłosz Szaja oraz Bartosz Krauzowicz. Uczniowie pod kierunkiem p.Sabiny Kaszowskiej i p. Anety Tłuściak wykonały piosenkę w języku niemieckim pt: "Das Krokodil" oraz nagrały teledysk. 

 

Uczniowie wykazali się ogromnym talentem językowym, wokalnym i aktorskim. Pomimo, że nie uczą się języka niemieckiego, poradzili sobie znakomicie i zdobyli III miejsce spośród 1400 zgłoszonych grup, które oceniane były przez przedstawicieli i ekspertów językowych Wydawnictwa Szkolnego PWN, Instytutu Goethego oraz Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego. Już wkrótce każdy otrzyma bon upominkowy na 150zl oraz dyplom.

 

 Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom  za wysiłek włożony w przygotowanie pracy konkursowej, zaangażowanie, oryginalne pomysły, twórczą energię i poczucie humoru. Wierzymy, że wykonanie piosenki i nagranie teledysku służyło nie tylko doskonaleniu umiejętności językowych i wokalnych ale było również okazją do dobrej zabawy i współpracy w zespole.

 

                                         Serdecznie gratulujemy!

                                                                                               S. Kaszowska, A. Tłuściak

                  17 marca drużyna z naszej szkoły w składzie: Alina Malik, Nikola Zieleń oraz Rafał Codogni, wzięła udział w XI konkursie „Znam powiat legnicki Jak swój dom" i zajęła 2 miejsce w kategorii szkół podstawowych. Uczniowie wykazali się obszerną wiedzą o urokliwych miejscach naszego powiatu. Konkurs  organizowany jest przez  legnicki oddział PTTK a odbywa się w auli PWSZ w Legnicy natomiast Starostwo Powiatowe jest fundatorem nagród książkowych oraz okolicznościowych dyplomów.

                Od wielu lat nasza szkoła jest obecna w finale tego konkursu i zajmuje wysokie miejsca.

M.C.

(szerokość: 206 / wysokość: 156)

 

http://www.powiat-legnicki.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=1816:oni-najlepiej-znaj-powiat-legnicki&catid=15:wydarzenia-w-powiecie-&Itemid=53(szerokość: 750 / wysokość: 562)
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie