Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

                                                                                       Rok 2007/2008

 

"W świecie marzeń, małych smutków i wielkich radości z bohaterami książek Roksany Jędrzejewskiej – Wróbel"

5 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie odbył się międzyszkolny konkurs czytelniczy pt. „ W świecie marzeń, małych smutków i wielkich radości z bohaterami książek Roksany Jędrzejewskiej – Wróbel" Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów z klas trzecich. Dzieci zajęły 3 pierwsze miejsca.

- Aleksandra Najda – klasa III a

- Martyna Kalinowska – III a

- Piotr Lizak – klasa III c

 Uczniów przygotowała Elżbieta Rusiecka


16 kwietnia uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w powiatowym konkursie w Legnicy.

 

SUKCES, SUKCES, SUKCES!!!

Powiatowy konkurs czytelniczy

„W świecie marzeń, małych smutków i wielkich radości z bohaterami książek Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel"


Finał konkursu odbył się wczoraj tj. 16 kwietnia w Legnickiej Bibliotece Publicznej. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Najda kl. IIIa, Martyna Kalinowska kl. IIIa i Piotr Lizak kl. IIIc. Uczniowie otrzymali książki z autografem autorki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Piotr Lizak pokonał 24 uczestników z powiatu legnickiego i zajął I miejsce. Gratulujemy sukcesu.Uczniów przygotowała Elżbieta Rusiecka

Poniżej zdjęcia z konkursu

 

                                                                                      

                                                                                2008/2009

 

1 kwietnia 2009 r.

To nie pryma aprilis!!!


W Legnickiej Bibliotece Publicznej 1 kwietnia 2009 r. w ramach IX edycji „Bliżej książki" odbył się powiatowy konkurs czytelniczy pt. „Codzienne sprawy z niecodziennymi bohaterami opowiadań Wojciecha Widłaka", adresowany dla uczniów klas II i III szkół podstawowych miasta i powiatu legnickiego wyłonionych podczas eliminacji w macierzystych bibliotekach publicznych. Naszą szkołę reprezentowały: Gabrysia Kur, Ula Grządkowska i Sylwia Marciniszyn.

Uczestnicy konkursu oczekując na wyniki konkursu wzięli udział w spotkaniu autorskim z panem Wojciechem Widłakiem. Otrzymali autografy oraz mieli okazję zrobić pamiątkowe zdjęcia z pisarzem. Po spotkaniu oczekiwane wyniki!!!

Na 23 uczestników z miast i gmin wyłonionych podczas eliminacji w macierzystych bibliotekach publicznych nasze uczennice zajęły wysokie lokaty.Uczennice przygotowała do konkursu Elżbieta Rusiecka.

GABRYSIA KUR ZAJĘŁA 3 MIEJSCE!!!


(szerokość: 750 / wysokość: 562)

(szerokość: 750 / wysokość: 562)

GRATULACJE!!!!

Ula Grządkowska i Sylwia Marciniszyn otrzymały nagrody książkowe, pióra, zakładki i dyplomy uczestnictwa w finale konkursu.

Bibliotekarz Elżbieta Rusiecka

(szerokość: 600 / wysokość: 450)

2009/2010

"Wszystko może się zdarzyć"


Tradycją jest, że od 2000 r. biblioteki Legnicy i powiatu legnickiego organizują cykliczną imprezę święta ksiązki pt. "Bliżej Książki". W tegorocznych działaniach zaplanowano m.in. zapoznanie się z twórczością Anny Onichimowskiej poprzez przeprowadzenie konkursu dla dzieci "Wszystko może się zdarzyć" i spotkania z autorką. Pierwszy etap chojnowskich eliminacji konkursowch czyli konkurs miejski odbył się 3 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Zawadzka IIa, Natalia Małecka IIIa, Weronika Bielecka IIIa, Izabela Wielgucka IIIb, Michał Kobylański IIIc, Weronika Żybura IIIc. Tylko trzy pierwsze miejsca kwalifikowały uczniów do następnego etapu - powiatowego. Uczennice naszej szkoły zajęły najlepsze lokaty:


I miejsce - Natalia Małecka, kl. IIIa
II miejsce - Julia Zawadzka, kl.IIa
III miejsce - Weronika Bielecka, kl. IIIa


Dziewczynki zostały przygotowane przez Elżbietę Rusiecką.


(szerokość: 730 / wysokość: 547) Uczestnicy konkursu "Wszystko może się zdarzyć"

(szerokość: 730 / wysokość: 547)

Od prawej strony: Weronika Bielecka kl. IIIa - 3 miejsce, w środku Natalia Małecka 1 miejsce i Julia Zawadzka kl. IIa - 2 miejsce

 

 

POWIATOWY KONKURS CZYTELNICZY

„WSZYSTKO MOŻE SIĘ ZDARZYĆ"


Już od od 2000 r. biblioteki Legnicy i powiatu legnickiego organizują cykliczną imprezę święta książki pt. "Bliżej Książki". W tym roku zaplanowano m.in. zapoznanie się z twórczością Anny Onichimowskiej poprzez przeprowadzenie konkursu dla dzieci "Wszystko może się zdarzyć" i spotkania z autorką. Nasze uczennice, które zajęły w I etapie 3 pierwsze miejsca, godnie reprezentowały naszą szkołę i miasto Chojnów w Legnicy podczas II etapu konkursu powiatowego zajmując wśród pięciu nagrodzonych miejsc następujące lokaty:

I miejsce Julia Zawadzka - kl.IIa

III miejsceNatalia Małecka - kl.IIIa


V miejsce - Weronika Bielecka - kl. IIIa

Po konkursie w oczekiwaniu na wyniki uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z autorką książek min. „Aleksander", Galaktyczni szpiedzy" Anną Onichimowską. Mogli zadawać autorce pytania z różnych dziedzin nawet jej życia prywatnego. Następnie otrzymali autografy w zakupionych książkach lub swoich pamiętnikach, a potem już same przyjemności czyli nagrody i sesje zdjęciowe z autorką.


 Dzieci do konkursu przygotowywała Elżbieta Rusiecka

 

(szerokość: 682 / wysokość: 512)

    

                                                                             2009/2010

 

                                                 ROZCZYTANA SZKOŁA

                                                     III miejsce w Polsce 

 

Konkurs trwał od października 2009 do 31 maja 2010.

Na 47 szkół podstawowych biorących udział w Ogólnopolskim konkursie „Rozczytana Szkoła" nasza szkoła zajęła III miejsce w Polsce. Na 104 wszystkich rodzajów szkół zajęliśmy IV miejsce.

W konkursie brało udział 130 uczniów, którzy zdobywali punkty za odpowiedzi w konkursach szkolnych i ogólnych oraz za czytanie artykułów z podanych stron internetowych. Uczniowie mogli za zdobyte punkty odebrać nagrody rzeczowe: doładowania telefonów komórkowych, kubki, koszulki, czapki itp.

Wśród 130 uczniów liderem w zdobywaniu punktów okazał się uczeń klasy III c Michał Kobylański zajmując I miejsce w rankingu

II miejsce uzyskała Marta Filipowiecz z kl. VI b,

III miejsce Agnieszka Ciekańska z kl. VI a.

IV miejsce Krzysztof Bałujew kl. V c

V miejsce Mateusz Maćków kl. VI a

Najbardziej rozczytaną klasą została klasa III c, klasa VI a zajęła II miejsce. Klasy te walczyły do ostatniej minuty trwania konkursu.

Szkoła będzie mogła odebrać nagrodę rzeczową za zdobyte przez wszystkich uczestników punkty.

Dziękuję wszystkim uczniom za udział w konkursie i proszę o odbiór swoich nagród w katalogu nagród po uprzednim zalogowaniu się na stronie http://www.przeczytamwszystkich.pl

                                                            Koordynator Elżbieta Rusiecka

  

        

                                                                       2010/2011

 

POWIATOWY KONKURS CZYTELNICZY

WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD MARZEŃ"


Już od od 2000 r. biblioteki Legnicy i powiatu legnickiego organizują cykliczną imprezę święta książki pt. "Bliżej Książki". W tym roku zaplanowano m.in. zapoznanie się z twórczością Marcina Pałasza poprzez przeprowadzenie konkursu dla dzieci "Wszystko zaczyna się od marzeń" i spotkania z autorem. Nasze uczennice, które zajęły w I etapie 3 pierwsze miejsca, godnie reprezentowały naszą szkołę i miasto Chojnów 6 kwietnia 2011 r. w Legnicy podczas II etapu konkursu powiatowego zajmując wśród pięciu nagrodzonych miejsc następujące lokaty:

I miejsce Julia Zawadzka - kl.III a
V miejsceNikola Ginda - kl.IIIa
Marta Sobiechowska - kl. III b zajęła VI miejsce

W konkursie wzięło udział 21 uczestników z siedmiu gmin.

Po konkursie w oczekiwaniu na wyniki uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z autorem książek min. „Ptaś i Miaugosia", „Heca nie z tej ziemi" z panem Marcinem Pałaszem. Mogli zadawać autorowi pytania z różnych dziedzin nawet jego życia prywatnego. Następnie otrzymali autografy w zakupionych książkach lub swoich pamiętnikach, a potem już same przyjemności czyli nagrody i sesja zdjęciowa z autorem.

Do konkursu uczennice przygotowała Elżbieta Rusiecka


(szerokość: 565 / wysokość: 423)
Pięć osób nagrodzonych, wśród nich dwie nasze uczennice: Julia Zawadzka i Nikola Ginda

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)
(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)
VI miejsce Marta Sobiechowska kl. III b Autograf od autora Marcina Pałasza dla Julii Zawadzkiej
 

„Smok, mokradła, smora… i śmieszne historie Pompona"

XII edycja BLIŻEJ KSIĄŻKI

 

14 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się pierwszy etap powiatowego konkursu czytelniczego „Smok, mokradła, smora… i śmieszne historie Pompona"

przygotowanego na podstawie książek Joanny Olech , a skierowanego do uczniów szkół podstawowych. Konkurs ten organizowany jest w ramach XII edycji „BLIŻEJ KSIĄŻKI" - corocznej wspólnej imprezy Legnickiej Biblioteki Publicznej i bibliotek publicznych powiatu legnickiego organizowanej z okazji dni książki: Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej oraz Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca: pierwsze miejsce zajął Maciej Saja , trzecie Hanna Chopkowicz SP nr 4. Będą oni reprezentować Chojnów podczas finału konkursu, który – z udziałem Joanny Olech – odbędzie się 18 kwietnia 2012 r. w Legnickiej Bibliotece Publicznej. Uczniów przygotowywała bibliotekarka: p. Elżbieta Rusiecka.

 

(szerokość: 730 / wysokość: 547)


    ROK SZKOLNY 2016/2017


   „WIDMOWE PRZYGODY KOSZMARIUSZA I HORRORATY" MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY - I ETAP POWIATOWY KONKURS CZYTELNICZY PT."WIDMOWE PRZYGODY KOSZMARIUSZA I HORRORATY" 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie