Wygląda dobrze
To pole jest wymagane


"CZWÓRKA" W STOLICY

              8 stycznia 2007 nasz zespół teatralny wystąpił w Teatrze "Lalka" w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Zostaliśmy zaproszeni przez Polskie Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka. Zespół pokazał przedstawienie "Tańczące ptaki". Oprócz nas wystąpiły również dzieci z warszawskich domów dziecka w inscenizacji "Wyspa słoneczników" przygotowanej przez aktora teatru "Lalka" Romana Holca. Oba przedstawienia mówiły o marzeniach i szukaniu swojej drogi w życiu. Występy zakończyły trwającą dwa dni konferencję Zarządu Głównego Stowarzyszenia. Zostały bardzo gorąco przyjęte przez warszawską publiczność. Nasi uczniowie, czyli zespół "Cwórka" oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty pod pomnikiem Janusza Korczaka, który znajduje się obok Pałacu Kultury i Nauki.

 

(szerokość: 750 / wysokość: 1128)


(szerokość: 750 / wysokość: 498)


(szerokość: 750 / wysokość: 498)(szerokość: 750 / wysokość: 498)



ODSŁONIĘCIE POMNIKA JANUSZA KORCZAKA


   Byliśmy w Warszawie na uroczystościach odsłonięcia pomnika Janusza Korczaka

W dniu 1 czerwca 2006 uczniowie naszej szkoły będący członkami Szkolnego Koła Korczakowskiego  z opiekunem Panią Bernarda Mormul, Panem Dyrektorem Andrzejem Przybyszem i Panią wice – Dyrektor Panią Beatą Miler – Kornicką wzięli udział w uroczystym odsłonięciu pomnika Janusza Korczaka w Warszawie.

       Jest to jeden z najnowszych warszawskich pomników. Kamień węgielny pod budowę wmurowano 19 września 2003. Przedstawia Janusza Korczaka, w otoczeniu dzieci, pod martwym kikutem drzewa, którego suche konary układają się w siedmioramienny żydowski świecznik – menorę. Z tyłu pomnika znajduje się nieduża fontanna oraz tabliczki upamiętniające fundatorów pomnika.

Z prawej strony monumentu umieszczono nieduży kamień z wykutym napisem (układ oryginalny):

JANUSZ KORCZAK
DR HENRYK GOLDSZMIT
1878-1942

      Pomnik usytuowany jest w miejscu gdzie w czasie okupacji znajdował się sierociniec. Zaprojektowali go architekt Zbigniew Wilma i rzeźbiarz Jan Bohdan Chmielewski. Postacie z brązu wykonano w Gliwickich Zakładach Urządzeń Technicznych. Drzewo o wysokości siedmiu metrów wykuł z granitu rzeźbiarz Zbigniew Mikielewicz.








serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie