Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

 

archiwum
 

„Dzieci! - dumne miejcie zamiary , górne miejcie marzenia i dążcie do sławy. Coś z tego zawsze się stanie".

Janusz Korczak

 

      Szkolne Koło Korczakowskie reaktywowało swoją działalność w roku szkolnym 2002/2003 i już w tym samym roku nawiązało aktywną współpracę ze szkołami i placówkami noszącymi imię naszego patrona Janusza Korczaka. Szkoły i placówki zrzeszone są w Dolnośląskim Kręgu Korczakowskim działającym pod egidą Polskiego Stowarzyszenia Korczakowskiego z siedzibą w Warszawie.

       Opiekunem Szkolnego Koła Korczakowskiego od momentu jego powstania jest mgr Bernarda Mormul.

      Do Koła mogą należeć uczniowie klas IV -VI. Głównym celem działalności Koła jest szerzenie idei i myśli korczakowskich wśród uczniów. Jednym z ważniejszych zadań Szkolnego Koła Korczakowskiego jest opieka nad Izbą Pamięci, w której znajduje się piękne popiersie Janusza Korczaka, swoje miejsce ma sztandar szkoły oraz wiele cennych pamiątek związanych z historią naszej placówki.

   Szkolne Koło Korczakowskie aktywnie współpracuje z samorządem Uczniowskim zwłaszcza przy organizacji imprez, uroczystości szkolnych oraz różnych akcji związanych z niesieniem pomocy uboższym kolegom.

      Tradycyjnie Koło Korczakowskie wraz z opiekunem przygotowuje uroczysty apel z okazji Święta Patrona Szkoły, który wypada w dniu jego imienin tj. 21 listopada, konkursy i wystawy tematyczne związane ze świętem Patrona Szkoły.

   Do najważniejszych imprez w trakcie roku szkolnego, za które odpowiedzialne jest Koło Korczakowskie wraz z Samorządem Uczniowskim jest organizacja Spotkań Teatralnych Szkół i Placówek z Dolnego Śląska.

  

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie