„Korczakowcy" z SP 4 w Berlinie

W dniach 01.12 – 02.12.2012 r. uczniowie z  naszej szkoły, należący zespołu teatralnego „Czwórka" wzięli  udział w Międzynarodowym Festiwalu Korczaka w Berlinie pt. "Śladami Janusza Korczaka".

Celem tego szczególnego wydarzenia było stworzenie  międzynarodowej platformy do dyskusji na temat wychowania, edukacji i praw dziecka. Hasło przewodnie brzmiało: „Dzieci mają współtworzyć spójną, demokratyczną Europę". W czasie Festiwalu zaprezentowano min.: filmy, spektakle teatralne, koncerty, wystawę książek, wykłady historyczne oraz wystawę „Janusz Korczak w malarstwie".
       Korczakowcy z SP 4 czynnie uczestniczyli w wykładach i warsztatach poświęconych twórczości i działalności Janusza Korczaka.

Organizatorami Festiwalu byli Deutsch - polnischer Verein für Integration i Kultur und Bildung - Polonica. Patronat honorowy nad imprezą objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Bundesministerium für Bildung und Forschung.

Nasz 10 osobowy zespół wystąpił ze sztuką autorstwa pani Barbary Słotwińskiej pt.: „Jestem", która opowiada o sytuacji dziecka we współczesnym świecie. Dzieciństwo to najważniejszy okres w rozwoju człowieka. Rodzice bardzo często nie mają czasu, by towarzyszyć swojemu dziecku w jego poznawaniu świata, rozwijaniu umiejętności. Dziecko bywa skazane na samotne zmaganie się z rzeczywistością i brakiem kontaktu z rodzicami, brakiem ich uwagi i uczuć.  Zapraszamy do obejrzenia fragmentów przedstawienia na stronie szkoły.