JUŻ NIEDŁUGO WALENTYNKI 14 LUTEGO

*********************************************************************************

Trwa Zbiórka makulatury w akcji

„Przywróćmy Dzieciom Uśmiech"

Od 3 listopada zebraliśmy 1610 kilogramów

(1 tona i 610 kg). BRAWO!

Przypominam że:

*    *Makulaturę zbieramy do czerwca.

*    *Składujemy ją w jednym z boksów w szatni szkolnej.

*    *Uczeń przynosi makulaturę zważoną wcześniej przez rodzica w domu z potwierdzeniem ile kg przyniósł (jednorazowo minimum 2 kg).

*    *Uczeń przynosi do szkoły zalegające domu gazety, czasopisma, ulotki, zużyte zeszyty, kartki papieru oraz książki (bez twardych okładek).

*    *Nauczyciel odnotowuje ile uczeń przyniósł makulatury (będzie to potrzebne do wyróżnień i nagród).

*    *Na koniec roku listy z ilością dostarczonej makulatury przekazujemy do wychowawcy.

*    Na koniec roku na podstawie tych karteczek będą wśród uczniów całej szkoły rozlosowywane nagrody!

Opiekun SU Bernarda Mormul

**************************************************************************

21. XI. 2016 r.  Święto Patrona Szkoły Janusza Korczaka

Szkolny Przegląd Małych Form Teatralnych

w Szkole Podstawowej nr 4

im. Janusza Korczaka w Chojnowie

„Nie ważne w co się bawić, a jak i co się przy tym myśli i czuje".

Szkolnego Przeglądu Małych Form Teatralnych 2016

Głównym założenie tegorocznego przeglądu ma być zabawa w teatr, mądra i wartościowa, a przy tym radosna i pełna humoru. Zabawa w teatr, podczas której dzieci swobodnie będą wyrażać swoje myśli, uczucia i emocje.

Celem Przeglądu jest:

1.      Integracja zespołów klasowych.

2.      Rozwijanie zdolności artystycznych uczniów.

3.      Wskazywanie na wartości i zachowania takie jak: uczciwość, koleżeńskość, tolerancja, odpowiedzialność, szacunek, prawdomówność  itp.

4.      Inspiracja i poszukiwanie nowych form pracy wychowawczej i  artystycznej  wśród dzieci.

Ø  W Przeglądzie można wystawiać wszystkie formy teatralne: spektakl,  przedstawienie,  teatr cieni,  psychodrama,   pantomima.

Ø  Czas trwania przedstawienia od 5 do 10 min.

Ø  Jurorzy będą oceniać przede wszystkim grę aktorów, kulturę słowa, dobór repertuaru, pomysłowość oraz ogólny wyraz artystyczny.

Ø Klasy w swoich przedstawieniach mogą wykorzystać rekwizyty teatralne oraz scenografię.

Ø Występy będą oceniane w dwóch kategoriach klasy II-III oraz klasy IV – VI.

W dniu 21. XI 2016 r. nie ma zajęć dydaktycznych, w tym dniu odbędą się zajęcia z wychowawcami oraz Przegląd Małych Form Teatralnych. O godzinach występów klas poinformuję dwa tygodnie przed Świętem Patrona.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI WŁĄCZA  SIĘ  DO AKCJI

„PRZYWRÓĆMY DZIECIOM UŚMIECH"

Ma ona na celu zbiórkę makulatury w naszej szkole, którą rozpoczniemy  03.11., (o miejscu składowania makulatury powiadomimy przedstawicieli klas).

Fundacja "Przyjazny Świat Dziecka" w porozumieniu z dyrekcją szkoły zaprasza do udziału w akcji zbiórki makulatury na rzecz rodzimych domów dziecka pod nazwą „Przywróćmy dzieciom uśmiech". Celem akcji jest pomóc dzieciom przebywającym w rodzimych domach dziecka.

1.      Uczniowie już mogą gromadzić makulaturę w domu.

2.      Uczeń będzie przynosić makulaturę zważoną wcześniej przez rodzica w domu z potwierdzeniem ile kg przyniósł (jednorazowo minimum 2 kg) (Mechanizm jest niezwykle prosty. Uczniowie w trakcie roku szkolnego przynoszą do szkoły zalegające w ich domach gazety, czasopisma, ulotki, zużyte zeszyty, kartki papieru oraz książki (bez twardych okładek).

3.      Nauczyciel odnotowuje ile uczeń przyniósł makulatur (będzie to potrzebne do wyróżnień i nagród)
PROCEDURA:
1. Dostarczona ilość makulatury jest ważona w domu i każdorazowo odnotowywana na karteczce przez Rodzica (karteczka jest przypisana indywidualnie do ucznia - do otrzymania u wychowawcy). Jeśli rodzice nie mają wagi określają ją "na oko" - czy jest to 2 kg-5-10 itd..

4.       Na koniec roku listy z ilością dostarczonej makulatury przekazujemy do wychowawcy. Po zebraniu odpowiedniej ilości makulatury, fundacja odbiera je ze szkoły. Na koniec roku na podstawie tych karteczek będą wśród uczniów całej szkoły rozlosowywane nagrody!