(szerokość: 480 / wysokość: 340)zdj. pixaby.com/pl

Z wielką radością informujemy, iż w roku szkolnym 2018/2019 zostaje wprowadzona w naszej szkole innowacja pedagogiczna – tutoring, który pozwoli w indywidualny sposób rozwijać potencjał uczniów i będzie  motywować ich do samodzielnej pracy.

W zeszłym roku szkolnym część grona pedagogicznego brało udział w szkoleniach, by przygotować się do pracy innowacyjną metodą tutoringu.

W roku szkolnym 2018/2019 w tutorialach (spotkaniach uczeń – tutor) będą brać uczniowie klas 5. Każdy uczeń będzie miał swojego tutora, czyli opiekuna, którego zadaniem będzie pokierować rozwojem naukowym, osobistym i społecznym ucznia poprzez rozwijanie jego talentów i zainteresowań. Szkoła ma stwarzać okazję do zarażania pasjami, ma stać się miejscem, w którym przeżywa się niesamowite naukowe przygody. Założenia tutoringu najlepiej odzwierciedlają słowa Janusza Korczaka, które dobitnie określają rolę nauczyciela w procesie nauczania: „Wychowawca, który nie wtłacza, a wyzwala, nie ciągnie, a wznosi, nie ugniata, a kształtuje, nie dyktuje, a uczy, nie żąda, a zapytuje, przeżyje wraz z dzieckiem wiele natchnionych chwil".

Mamy nadzieję, że tutoriale przyniosą długotrwałe, oczekiwane efekty.

TUTORING - TUTOR - TUTORIALE

TUTORZY