22 października

22 października 2008 roku bibliotekarka p. Elżbieta Rusiecka czytała kl. III a, III b, III c, III d, fragmenty ksiązki Grzegorza Kasdepke o zasadach savoir-vivru w życiu człowieka. Uczniowie rozmawiali o zachowaniu się w szkole, klasie, na terenie obiektów szkolnych, a także w domu. Wypowiedzi dzieci były trafne. Można było zauważyć, ze znaja zasady dobrego wychowania. Na zakończenie uczniowie wykonali scenkę dotyczącą kulturalnego zachowania się w szkole, kawiarni.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

Bibliotekarka czyta fragmenty książki G. Kasdepke

Udział uczniów w scence.

25 listopada

25 listopada w klasach drugich i trzecich odbyło się głośne czytanie opowiadania M. Kownackiej pt. "Stary, zielony miś" przez bibliotekarkę p. E. Rusiecką. Po wysłuchaniu opowiadania uczniowie wypowiadali się na temat zabawek oraz konieczności ich szanowania.

Misie, które towarzyszyły dzieciom na lekcjach bibliotecznych i podczas głośnego czytania

Uczniowie klasy drugiej z misiami.