W tym roku  Ogólnopolski Dzień Wolnych Książek przypadł 9 czerwca. Szkoły chojnowskie i Miejska Biblioteka Publiczna włączyły się w akację uwalniania książek. W szkołach zorganizowano półki na uwolnione książki. Każdy mógł z tej półki zabrać książkę i położyć inną.

Delegacje szkół wraz z bibliotekarzami spotkali się w tym dniu w rynku miasta poprzebierani za postacie bajkowe z kołatkami, grzechotkami oraz z hasłami:

POZWÓL CZYTAĆ INNYM.

WEŹ UDZIAŁ W SZTAFECIE KSIĄŻEK

PODZIEL SIĘ KSIĄŻKĄ

KSIĄŻKI WSZYSTKICH PÓŁEK ŁĄCZMY SIĘ

USŁYSZ PŁACZ NIECZYTANEJ KSIĄŻKI

WEŹ SAMOTNĄ ODDAJ OSWOJONĄ

OTWÓRZ KARTKI WYOBRAŹNI

CHOJNOWIANIE DO CZYTANIA

Wszyscy uczestnicy marszu przeszli wokół rynku do ratusza, gdzie spotkali się z Sekretarzem Miasta p. B. Mytkowską. Po drodze skandowali hasła i rozdawali – uwalniali książki. Panowała wesoła i życzliwa atmosfera. Wykonano szereg zdjęć, które zamieszczamy na stronie internetowej szkoły.

Koordynator akcji „Uwalniamy książki" -  Elżbieta Rusiecka

CZARODZIEJSKA KSIĘGA

29 października 2009 w ramach programu "Cała Szkoła Czyta Dzieciom" p. Bożena Szarek czytała uczniom z klas III baśń krakowską pt."Czarodziejska Księga" ze zbioru baśni Janiny Porazińskiej Za górami za lasami najpiękniejsze polskie baśnie ludowe. Uczniowie zapoznali się również z biografią pisarki i jej utworami. Po odczytaniu fragmentów następowało sprawdzanie rozumienia treści. Uczniowie wykazywali się doskonałą pamięcią i odpowiadały na wszystkie pytania.

(szerokość: 341 / wysokość: 256)  (szerokość: 341 / wysokość: 256)

Pani Bożena Szarek czyta baśń pt. "Czarodziejska księga"

"Z Przygód Krasnala Hałabały"

Uczniowie klas drugich wysłuchali kilka krótkich opowiadań Lucyny Krzemienieckiej z książki pt. "Z przygód Krasnala Hałabały. Teksty czytała bibliotekarka p. Elżbieta Rusiecka. Po wysłuchaniu tekstów uczniowie wypowiadali się na temat treści , a następnie z masy solnej wykonywali postacie: krasnala, pani jeżowej i jeżatek, a także borsuka.

(szerokość: 341 / wysokość: 256)  (szerokość: 455 / wysokość: 341)

(szerokość: 341 / wysokość: 256) Uczniowie klas drugich słuchaja bajek.

"Stary, zielony miś"

W ramach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Uczniowie klas drugich uczestniczyli w zajęciach orgaznizowanych przez bibliotekarkę Elżbietę Rusiecką. Dzieci obejrzały prezentację Power Point pt. "Światowy dzień pluszowego misia". Poznali rózne postacie bajkowe i filmowe - misie. Odpowiadali na zagadki, rozwiązywali test. W klasie II a i II c uczniom czytała tekst p. Rusiecka, natomiast w klasie II b gościem była wicedyrektor p. Beata Miler-Kornicka, która czytała uczniom opowiadanie o zielonym misiu J. Porazińskiej o podobnym tytule "Stary, zielony miś".

"O Dwunastu miesiącach" baśń wielkopolska

W dniach 6 i 7 stycznia 2010 roku odbyło się głośne czytanie baśni wielkopolskiej pt."O dwunastu miesiącach" Janiny Porazińskiej.

6 stycznia

Uczniowie klasy III b zostali zapoznani z życiorysem Janiny Porazińskiej jej twórczością. Wysłuchali czytanej baśni przez bibliotekarza Elżbietę Rusiecką "O dwunastu miesiącach". Tekst był czytany w fragmentach, po każdej części uczniowie odpowiadali na zadawane przez bibliotekarkę pytania. Uczniowie pięknie odpowiadali na pytania.

Klasa III b

(szerokość: 455 / wysokość: 341)  (szerokość: 455 / wysokość: 341)

Las rąk  górze świadczy, że baśń się podobała i uczniowie znają odpowiedzi.

7 stycznia 2010

Klasa III a wysłuchała również baśni wielkopolskiej "O dwunastu miesiącach". Uczniom czytała p. wicedyrektor Beata Miler-Kornicka. Dzieci z zaciekawienim słuchali czytanego tekstu i wzorowo odpowiadali na zadawane pytania w związku z treścią.

Klasa  III a

Wicedyrektor Szkoły p. Beata Miler-Kornicka czyta baśń w ramach programu "Cała szkoła czyta dzieciom"

Uczniowie znali odpowiedź na każde zadawane przez bibliotekarkę p. E. Rusiecką pytania.

10 stycznia 2010

Klasa III c

Klasa III c również uczestniczyła w głośnym czytaniu. Wysłuchali baśni "O dwunastu miesiącach" czytanej przez bibliotekarkę p. Elżbietę Rusiecką. Uczniowie wysłuchali z zaciekawieniem treści baśni i pięknie odpowiadali na zadawne pytania.