Konkurs czytelniczy pt. "Znam lekturę Dzieci z Bullerbyn"

17.12.2011

Konkurs czytelniczy dotyczył znajomości z lektury pt. "Dzieci z Bullerbyn". Uczniowie klas trzecich musieli wykazać się wiedzą dotyczącą zwyczajów i obyczajów panujących w Szwecji. Wypełniali test, pisali na temat prac wykonywanych w Bullerbyn oraz jak dzieci w Szwecji spędzały noc sylwestrową i jakie zwyczaje wielkanocne zostały opisane w książce, rozwiązywały krzyżówkę.

Zwycięzcy konkursu:

I miejsce - Maciej Saja kl. III b

II miejsce - Sławomir Czapski kl. III a

III miejsce - Hanna Chopkowicz kl. III b

Nagrody zwycięzcom wręczyła dyrektor p. Elżbieta Borysewicz

Więcej zdjęć w galerii

„Smok, mokradła, smora… i śmieszne historie Pompona"

XII edycja BLIŻEJ KSIĄŻKI

14 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się pierwszy etap powiatowego konkursu czytelniczego „Smok, mokradła, smora… i śmieszne historie Pompona"

przygotowanego na podstawie książek Joanny Olech , a skierowanego do uczniów szkół podstawowych. Konkurs ten organizowany jest w ramach XII edycji „BLIŻEJ KSIĄŻKI" - corocznej wspólnej imprezy Legnickiej Biblioteki Publicznej i bibliotek publicznych powiatu legnickiego organizowanej z okazji dni książki: Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej oraz Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca: pierwsze miejsce zajął Maciej Saja , trzecie Hanna Chopkowicz SP nr 4. Będą oni reprezentować Chojnów podczas finału konkursu, który – z udziałem Joanny Olech – odbędzie się 18 kwietnia 2012 r. w Legnickiej Bibliotece Publicznej. Uczniów przygotowywała bibliotekarka: p. Elżbieta Rusiecka.

18.04.2012

„Smok, mokradła, smora… i śmieszne historie Pompona"

XII edycja BLIŻEJ KSIĄŻKI

przygotowanego na podstawie książek Joanny Olech , a skierowanego do uczniów szkół podstawowych. Konkurs ten organizowany był w ramach XII edycji „BLIŻEJ KSIĄŻKI" - corocznej wspólnej imprezy Legnickiej Biblioteki Publicznej i bibliotek publicznych powiatu legnickiego organizowanej z okazji dni książki: Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej oraz Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

Nasi uczniowie, Hanna Chopkowicz i Maciej Saja oraz Gabriela Spes z SP 3 reprezentowali Chojnów podczas finału konkursu, który – z udziałem Joanny Olech – odbył się 18 kwietnia 2012 r. w Legnickiej Bibliotece Publicznej. Dzieci uczestniczyły w bardzo ciekawym spotkaniu z autorką, miały okazję zadawać pytania dotyczące jej twórczości i życia. Wypowiedzi pisarki wywoływały dużo emocji i radości wsród dzieci i dorosłych.  Poziom konkursu był bardzo wysoki. Za udział w konkursie wszyscy uczestnicy otrzymali dwie piękne książki: popularnonaukową - "Cuda natury"(wydanie albumowe) i beletrystyczną autorstwa p. Joanny Olech "Gdzie diabeł mówi...do usług".

Ten dzień pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników konkursu.

25.04.2012

KONKURS CZYTELNICZY PT. „KRÓL MACIUŚ I"

klasy piąte

25 kwietnia odbył się zespołowy konkurs dla klas piątych ze znajomości książki pt. Król Maciuś I" Pytania były związane z treścią oraz z autorem książki J. Korczakiem patronem naszej szkoły. Komisja w składzie: dyrektor p. Elżbieta Borysewicz, p. Aneta Czapska, i p. Urszula Suchodolska oceniała zadania wykonywane przez zespoły z klasy V a, V b i V c. Pierwsze miejsce zajęła klasa V a, drugie klasa V b, trzecie miejsce klasa V c. Uczniowie otrzymali w nagrodę słodycze i kalendarze od firmy BIG FORM p. S. Rokusa.

Konkurs odbył się w serdecznej i miłej atmosferze uświetniając ogólnopolskie obchody Roku Korczakowskiego 2012.

26.04.2012

KONKURS CZYTELNICZY

PT. „KRÓL MACIUŚ I"

DLA KLAS CZWARTYCH

26 kwietnia odbył się zespołowy konkurs dla klas czwartych ze znajomości książki pt. Król Maciuś I" Pytania były związane z treścią oraz z autorem książki J. Korczakiem patronem naszej szkoły. Komisja w składzie: pedagog szkolny p. Maria Pura, Urszula Suchodolska oceniała zadania wykonywane przez zespoły z klas czwartych.

Uczniowie otrzymali w nagrodę dyplomy, słodycze i kalendarze od firmy BIG FORM p. S. Rokusa.

Wyniki konkursu:

I miejsce – kl. IV a

II miejsce – kl. IV b

III miejsce – kl. IV c

Więcej zdjęć w galerii

KONKURS CZYTELNICZY

(szerokość: 190 / wysokość: 274) "O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ"

5 czerwca 2012 r. w czytelni odbył się konkurs czytelniczy dla klas trzecich pt. "O psie, który jeździł koleją", przeprowadzony przez bibliotekarke p. Elżbietę Rusiecką. Po części pisemnej, uczniowie odpowiadali na wylosowane przez siebie pytania. Dzieci biorące udział w konkursie wykazały się dobrą znajomością lektury Romana Pisarskiego. Nagrody książkowe wręczyła uczniom p. dyrektor Elżbieta Borysewicz, ktora przeprowadziła z zwycięzcami konkursu miłą rozmowę na temat psów.

Wyniki konkursu:

I miejsce - Maciej Saja kl. III b