KLASA III B NA SPOTKANIU AUTORSKIM Z PISARKĄ JUSTYNĄ BEDNAREK


  (szerokość: 375 / wysokość: 530)

  Justyna Bednarek – z wykształcenia romanistką, ale od lat pracuje jako dziennikarka i redaktorka w pismach kobiecych. Przez wiele lat pracowała również jako tłumaczka z języka francuskiego. W roku 2004 zadebiutowała przygodami wierszowanych bajeczek o skrzacie Lenku. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" są jej powrotem do literatury dziecięcej. Zilustrowane przez Daniela de Latour, Skarpetki zdobyły kilka nominacji i nagród. W roku 2016 ukazały się jej dwie kolejne książki: „Pięć sprytnych kun" z ilustracjami Daniela de Latour oraz „W to mi graj – Bajki muzyczne", z malarskimi grafikami Józefa Wilkonia. W 2017 roku ukaże się druga część przygód skarpetek, a także serial animowany inspirowany książką.


We wtorek 23 maja 2017 r. klasa III b z bibliotekarką udała się na spotkanie autorskie z p. Justyną Bednarek do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie.


  Autorka podczas spotkania zaprezentowała swoją twórczość opowiedziała o  sobie i o tym, że jej przygoda życiowa z lat dziecięcych przyczyniła się do powstania książki o skarpetkach. Mówiła dzieciom jak powstają książki, jakie procesy składają się na ich wydanie, o tym co to jest stopka redakcyjna. Przeczytała kilka fragmentów z książek. Prowadziła dyskusje z uczestnikami spotkania. Pokazała rekwizyty - kolorowe skarpety, które są bohaterami jej książki. Zachęcała do czytania ciekawymi stwierdzeniami i przykładami.


Na zakończenie  pisarka  złożyła autografy w  książkach zakupionych przez uczniów.


    Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor oraz Pracownikom MBP w Chojnowie za zaproszenie.


                                                                                 Koordynator szkolny: Elżbieta Rusiecka


  (szerokość: 730 / wysokość: 547)
  (szerokość: 375 / wysokość: 280) (szerokość: 375 / wysokość: 280)
  (szerokość: 730 / wysokość: 547)
  (szerokość: 750 / wysokość: 562)
  (szerokość: 730 / wysokość: 547)
  (szerokość: 750 / wysokość: 562)
  (szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)
 (szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)
 (szerokość: 730 / wysokość: 547)
  Więcej zdjęć w galerii E.R
DRODZY RODZICE PROSIMY O CODZIENNE KONTROLOWANIE ZAPISÓW W DZIENNIKU ELEKTRONICZNYM W KTÓRYM ZAMIESZCZANE SĄ INFORMACJE I ZADANIA PRZYGOTOWANE DLA UCZNIÓW. DYREKTOR I NAUCZYCIELE
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie