Wygląda dobrze
To pole jest wymagane
(szerokość: 300 / wysokość: 300)
 

Terapia logopedyczna prowadzona w szkole jest dostosowana do indywidualnych możliwości i potrzeb ucznia w oparciu o postawioną diagnozę. Zasadniczo polega na usuwaniu istniejących wad wymowy oraz wyrównywaniu opóźnień w rozwoju mowy.


Organizowanie pomocy logopedycznej odbywa się w tygodniowym cyklu zajęć.


 Uczniowie po każdych zajęciach otrzymują zestawy ćwiczeń do utrwalania w domu.


Rodzice dzieci biorących udział w zajęciach mają możliwość uczestniczenia w zajęciach, bądź konsultowania z logopedą przebiegu i postępów prowadzonej terapii.


Istotne dla skuteczności terapii logopedycznej jest regularne uczęszczanie dziecka na zajęcia. Trzeba mieć świadomość, że pomoc logopedyczna jest rozłożona w czasie, trawa kilka lub kilkanaście miesięcy a w przypadku kilku wad występujących u ucznia, nawet kilka lat.


Efektywność terapii jest również uzależniona od systematycznego wykonywania zaleconych ćwiczeń w domu. Dlatego bardzo ważna jest współpraca rodziców z logopedą i  zaangażowanie w przebieg terapii.

           

Sposób mówienia ma ogromny wpływ na życie dziecka. Wady wymowy obniżają poczucie wartości, wpływają niekorzystnie na kontakty z rówieśnikami, a w szkole utrudniają naukę pisania i czytania.

Dlatego pamiętajmy - błędem jest myślenie, że z wad wymowy się wyrasta.


Zajęcia odbywają się w sali nr 4 (obok pokoju nauczycielskiego)


   

           

 


                                                                      Logopeda – mgr Agnieszka BarszczykPROFILAKTYKA LOGOPEDYCZNA

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie