login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie - Wynalazki

               WYNALAZKI - PREZENTACJE

 

   (szerokość: 190 / wysokość: 142)Czy zastanawialiście się kiedyś, który wynalazek jest najważniejszy? Niektórzy twierdzą, że komputer i internet, bo dają wiele możliwości związanych z pracą, nauką, zabawą i kontaktami między ludźmi..

Uczniowie klasy III c przygotowali prezentacje o różnych wynalazkach. Zgromadzili mnóstwo informacji, zdjęć, albumów i  eksponatów, aby w jak najciekawszy sposób przedstawić swoim rówieśnikom wylosowany wcześniej  do przygotowania wynalazek.

Wszyscy z zainteresowaniem słuchali się nawzajem. I wyciągnęli wniosek, że nie tylko komputer i Internet to doskonałe wynalazki, ale wynalezienie i skonstruowanie silnika parowego i spalinowego, telefonu, maszyny do szycia, elektryczności i żarówki, aparatu telefonicznego, kamery, radia, telewizji, papieru, druku, (…), a nawet koła, cegły i gwoździa miało ogromne znaczenie dla ludzkości, bo przyczyniło się do postępu cywilizacyjnego,  a nasze życie stało się lepsze, łatwiejsze i ciekawsze.

Prezentacje to dobra forma zdobywania wiedzy – można uczyć się wzajemnie od siebie.

                                                                                    Grażyna Kośnik


 (szerokość: 375 / wysokość: 500) (szerokość: 375 / wysokość: 500)

 (szerokość: 750 / wysokość: 562)

 (szerokość: 750 / wysokość: 562)

 (szerokość: 375 / wysokość: 500) (szerokość: 375 / wysokość: 500)                                                                     Więcej zdjęć w galerii   E.R                                          

 

 

 

Życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji!!
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie