Dzień Górnika w kl. IB

4 grudnia, w tradycyjne święto górnicze – Barbórkę, klasę I b odwiedził górnik, inż. Krzysztof Kozioł - tato naszej uczennicy Zuzi. Przybył w galowym stroju, który górnicy zakładają na ważne uroczystości.

W bardzo ciekawy sposób przedstawił uczniom funkcjonowanie kopalni, powiedział jak obecnie wygląda praca górnika. Opowieść wzbogaciły liczne zdjęcia, na których uczniowie zobaczyli korytarze kopalni oraz pracujące w nich maszyny. Temat bardzo zainteresował uczniów, którzy zadawali liczne pytania.

Na zakończenie spotkania uczniowie podziękowali panu Krzysztofowi wiązanką kwiatów, natomiast gość obdarował ich cukierkami z okazji zbliżającego się Dnia Św. Mikołaja.

Wych. Dorota Chopkowicz

(szerokość: 375 / wysokość: 248) (szerokość: 375 / wysokość: 248)

E.R