LEKCJA FIZYKI NA UNIWERSYTECIE

W okresie przedświątecznym uczniowie, którzy uczęszczają na zajęcia wyrównawcze i rozwijające z fizyki w ramach projektu „Powrót uczniów do szkół podstawowych Gminy Miejskiej Chojnów po kształceniu zdalnym” wzięli udział w wykładzie z fizyki

pt. „ Cyrk fizyczny - porządek i chaos” na Uniwersytecie Wrocławskim.

Celem wyjazdu było zaprezentowanie szereg doświadczeń wyjaśniających prawa i zjawiska fizyczne.

Była to niezwykła lekcja, którą prowadził pan dr Bartosz Strzelczyk i pan mgr Artur Rokosa. Prezentowali oni efektowne, zabawne i zaskakujące eksperymenty.

Młodzież była zdziwiona, jakie figury mogą powstawać w wyniku fal akustycznych (fale Chladniegoe). Efektowne były  również

tańczące płomienie w takt muzyki Mozarta (rura Rubensa).  Na zakończenie młodzież mogła zobaczyć cewkę Tesli, eksperymenty z ciekłym azotem, polaryzację światła a także łuk elektryczny.

W czasie pokazu dużo dowiedzieli się o świecie fizyki w bardzo przystępny sposób, a zajęcia na pewno zachęciły do samodzielnego eksperymentowania!

Okazało się, że fizyka nie jest nudna!

Uczniowie podczas wykładu

Sala wykładowa na uniwersytecie