Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Obchody Dnia Wiosny w klasach 1A i 1C

 

        I wreszcie nastał długo oczekiwany przez wszystkich dzień, w którym można oficjalnie powitać piękną porę roku, podczas której przyroda budzi się do życia, dni stają się coraz dłuższe, a na twarzach ludzi pojawia się radość. 

        21 marca 2023 roku klasy 1A i 1C wraz z wychowawczyniami postanowiły obchodzić ten szczególny dzień skupiając się na zwiastunach wiosny, aktywnych formach spędzania czasu wolnego, ale także zdrowym odżywianiu i jego wpływie na nasze zdrowie. Uczniowie ubrani byli w kolorowe stroje, a w klasach pojawiły się wiosenne dekoracje. 

        Uczniowie rozpoczęli dzień od aktywnej rozgrzewki, która miała ich wprowadzić w nastrój oczekiwania. Wsparciem były zadania z Akademii Krokieta i Lamy. Wszyscy pragnęli pożegnać zimę i powitać wiosnę.

        Następnie dzieci przygotowywały samodzielnie zdrowe, kolorowe i pożywne kanapki. Podczas tych zajęć edukacyjnych uczniowie poznali kolejność podczas przygotowywania kanapek, kształcili nawyki odpowiedniego odżywiania, rozwijali swoją kreatywność, samodzielność oraz dbałość o higienę podczas sporządzania potraw. Zadanie to zostało wykonane z wielkim zaangażowaniem. Każdy wykazał się pomysłowością, a wśród dodatków do kanapek znalazły się m.in. liście sałaty, papryka, ogórki, pomidory, jajka, ser, szynka i szczypiorek.  Po trudzie włożonym w swoją pracę uczniowie dokonali degustacji. Radosne buźki tyko potwierdziły, że najlepiej smakują własnoręcznie wykonane potrawy.  

        Kolejnym punktem obchodów dnia wiosny był spacer po okolicy w poszukiwaniu zwiastunów wiosny i ich obserwacja. Uczniowie z uwagą podziwiali otoczenie i zauważyli, że oprócz typowych kwiatów w tym przebiśniegów czy krokusów, także i drzewa oraz krzewy przypominają o nowej porze roku. 

        I choć pogoda nie była idealna, bo słońce schowało się za chmurami, my z pieśnią na ustach wiosnę w naszych klasach witamy. 

 

                                                                                                                                                        Katarzyna Węglińska, Izabela Wiśniewska

 

Uczniowie tańczący w klasie

 

Uczniowie w klasie

 

Uczniowie przygotowują w klasie kanapki

 

Uczniowie prezentujący plakaty

 

Uczniowie robiący zdjęcie

 

Uczniowie robiący zdjęcie

 

Uczniowie idący przez miasto

 

Uczniowie podczas robienia zdjęcia klasowego
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie