Wycieczka kl.4 A, 4 C i 5 D szlakiem legendarnych czasów i miejsc.

Poznań-Biskupin -Kruszwica stanęły przed nami otworem. W ciągu trzech dni mogliśmy podziwiać Stary Rynek w Poznaniu i renesansowy Ratusz, z którego usłyszeliśmy hejnał Poznania i zobaczyliśmy słynne koziołki. Najbardziej jednak podobało się nam Poznańskie Muzeum Pyry, gdzie dowiedzieliśmy się wiele o ziemniakach, czyli pyrach- według tutejszej gwary i mogliśmy sami przygotować sobie pyrę upieczona w piecu a potem ją zjeść. Wychowawcy p. A. Kozubska,   p. Maciej Zderski i p. Klaudia Dominiak zadbali o to , by dzień wypełniony był wieloma zajęciami .Nie było czasu na nudę. W Biskupinie nie tylko zwiedziliśmy słynny rezerwat archeologicznego z osadą warowną, która pochodzi z epoki żelaza. Zobaczyliśmy, co mieści się dookoła niej oraz jak wyglądały wtedy wnętrza domów. Wzięliśmy też udział w warsztatach malowania na szkle i strzelania z łuku a dzień zakończyliśmy grillem z kiełbaskami. Naszą wycieczkę zakończyliśmy na Mysiej Wieży w Kruszwicy, utrwalając legendę o królu Popielu i nad Gopłem, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach przyrodniczych. Mogliśmy zobaczyć gęś gęgawę, bielika, jastrzębia czy żurawia.

Wycieczka bardzo nam się podobała i żałujemy, że się tak szybko skończyła.

Uczniowie kl. 5 D

Uczestnicy wycieczki szkolnej