LEKTUROWY KONKURS FOTOGRAFICZNY

I. Konkurs fotograficzny skierowany jest do uczniów klas IV-VI , obejmuje wykonanie zdjęcia inspirowanego bohaterem ulubionej lektury w świecie współczesnym.

1. Konkurs polega na wykonaniu zdjęcia inspirowanego wybraną lekturą szkolną, w przedstawieniu bohatera lektury we współczesnym świecie.

2. Uczniowie wykonują 1 zdjęcie w przebraniu wybranego bohatera lektury lub mogą stworzyć stylizację nawiązującą do wybranej lektury przy jednoczesnym przeniesieniu w świat współczesny i uwiecznić ją na fotografii.

3. Praca konkursowa: zdjęcia mogą być wykonane dowolnym urządzeniem rejestrującym; aparat foto., telefonem komórkowym. Wydruk zdjęcia w formacie kartki A4 (druk na kartce A4 z drukarki domowej/biurowej). Zdjęcie kolorowe.

4. Prace przynosimy do biblioteki szkolnej do dnia 31.05. br., prace przyniesione po terminie nie będą brane pod uwagę.

5. Na odwrocie pracy podajemy klasę, imię i nazwisko biorącego udział w konkursie.

6. Ogłoszenie wyników nastąpi 05.06.br..

II. Kryteria oceny:

- Zgodność z tematem konkursu – nawiązanie do lektury.

- Estetyka wykonania.

- Kreatywność.