DNI JĘZYKA POLSKIEGO

Kilka minionych dni przebiegało w naszej szkole pod znakiem Dni Języka Polskiego, którym przyświecało hasło „Ortograficzno – lekturowy zawrót głowy”. W ramach obchodów tego polonistycznego święta odbyło się VIII Czwórkowe Dyktando, którego tematem w tym roku były podróże. W ortograficzną wyprawę klasy IV-VI wybrały się w środę 10 maja, a ich starsi koledzy z klas VII – VIII zmagali się z podróżniczym tekstem dyktanda w piątek 12 maja. Udało się wyłonić najlepszych, którzy nie zabłądzili na ortograficznych manowcach.

W klasach IV – VI:

I miejsce i tytuł „Czwórkowego Mistrza Ortografii” - zdobyła Aleksandra Gawluk z kl. VI d

II miejsce – Aleksandra Turczyn z klasy V c

III miejsce – Zuzanna Guściora z kl. V a

W klasach VII – VIII:

I miejsce i tytuł „Czwórkowego Mistrza Ortografii” - przypadł Zofii Augustynowicz z kl. VII c

II miejsce – Natalia Kłusek z kl. VIII d

III miejsce – Franciszek Salastowicz z kl. VIII d

Gratulujemy!

Klasy VII i VIII miały również okazję wykazać się znajomością swoich lektur podczas turnieju drużynowego „Lektury bez tajemnic”, który odbył się w poniedziałek 15 maja. Każdą z klas reprezentowały 3-osobowe drużyny, które wspólnie rozwiązywały nawiązujące do treści lektur zagadki i łamigłówki, także w formie interaktywnej. Nad pracą uczniów czuwały i ich osiągnięcia w poszczególnych konkurencjach oceniały pani Aneta Czapska i pani Dorota Kamińska.

Wśród klas VII najlepsza okazała się klasa VII b, II miejsce zajęła klasa VII c, zaś III miejsce przypadło klasie VII a.

W klasach VIII zwycięzcami zostali uczniowie z klasy VIII d, II miejsce wywalczyła klasa VIII c, a na III miejscu znalazła się klasa VIII b.

Gratulacje!

Znajomością lektur mogą się wykazać również uczniowie klas IV – VI, biorąc udział w ogłoszonym dla nich konkursie fotograficznym „Literatura jako inspiracja do działań twórczych”, który potrwa jeszcze do końca maja.

Zachęcamy do udziału!

A. Cz.