30 maja, we wtorek, w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy o Mikołaju Koperniku i Układzie Słonecznym. Trzyosobowe reprezentacje szkół z miasta i gminy Chojnów wzięły udział w rywalizacji składającej się z 7 konkurencji. Uczestnicy musieli uporać się z rozsypanką faktów z życia wielkiego astronoma, rywalizowali w wyścigach rzędów uzupełniając tekst o budowie Układu Słonecznego, odpowiadali na pytania z balonika od przeciwnika a także zmagali się z krzyżówką nt. odkryć i osiągnięć sławnego Polaka. Drużyny zaprezentowały również przestrzenne modele Układu Słonecznego oraz plakaty o Mikołaju Koperniku.

Ostatecznie trzyosobowe jury wyłoniło zwycięzców. Miejsce pierwsze przypadło reprezentacji naszej szkoły a w skład drużyny weszli: Aleksander Śliwa 6a, Martyna Bandziak 6b i Hanna Seweryniak z 6d. Miejsce drugie zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie a miejsce trzecie przypadło Szkole Podstawowej z Niedźwiedzic. Nagrody dla wszystkich trzech drużyn zostaną wręczone 3 czerwca podczas uroczystych obchodów Dni Chojnowa.

Uczestnicy konkursu o Koperniku