„PASOWANIE NA UCZNIA”

W dniu 9 listopada 2023 roku do grona naszej „czwórkowej” rodzinki zostały przyjęte dzielne żaki z klas I. Uczniowie podczas ślubowania złożonego w obecności Dyrekcji naszej szkoły, Burmistrza Miasta Chojnowa p. Jana Serkiesa, Przewodniczącej Rady Rodziców p. Dagmary Krakowskiej oraz Rodziców i bliskich obiecali być wierni zasadom, według których postępuje Korczakowiec. Ogromnym przeżyciem dla pierwszoklasistów był moment pasowania, kiedy to Pani Dyrektor Beta Miller-Kornicka oraz Panie Wicedyrektor, Pani Anna Denisiak i Pani Małgorzata Cieśla przy pomocy symbolicznego ołówka dokonały aktu pasowania na ucznia.

Tegoroczna uroczystość odbyła się w wyjątkowym czasie obchodów 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie podczas pasowania oddali hołd Niepodległej recytując wiersze o tematyce patriotycznej i ozdabiając swój galowy strój biało-czerwonymi barwami.

W część artystycznej słowa piosenek i wierszyków tylko potwierdziły chęć bycia uczniem naszej szkoły, a wzruszenie i duma widoczna na twarzach Rodziców podkreślały doniosłość tego wydarzenia. Na koniec za piękną postawę uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale i upominki oraz prezent od Rady Rodziców.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim przybyłym za uświetnienie swą obecnością tej wyjątkowej uroczystości.

Wychowawcy klas I

PASOWANIE NA UCZNIA