ROZTRZYGNIĘCIE LITERACKICH KONKURSÓW KORCZAKOWSKICH

29 listopada w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Czytania ze zrozumieniem dla kl. IV – VI, organizowany przez szkolne polonistki i panią bibliotekarkę. Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z lekturą fragmentu powieści Janusza Korczaka pt. „Król Maciuś Pierwszy”, a następnie odpowiedzieć na pytania związane z przeczytanym tekstem. Zwyciężczyniami w tym konkursie zostały:

• Julia Cieślik z kl. V a
  • Amelia Michnej z kl. VI b
  • Alicja Działo z kl. VI a
  • Maja Strug z kl. VI d

Rozstrzygnięty został także Literacki Konkurs Korczakowski dla klas VII i VIII. Konkurs polegał na napisaniu wypowiedzi argumentacyjnej odnoszącej się do słów patrona naszej szkoły Janusza Korczaka: „Pozwól dziecku błądzić i radośnie dążyć do poprawy”.

Zwycięzcami w konkursie zostali Michał Jankowski z kl. VIII b oraz Martyna Bandziak z kl. VII b.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Literaci
Literaci