Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły pokonują kolejne etapy konkursów polonistycznych. Anna Bogacz Bielińska z kl. 8 B w zakwalifikowała się do FINAŁU OLIMPIADY zDOLNY ŚLĄZAK we Wrocławiu. Tu jak wiemy poprzeczka jest ustawiona bardzo wysoko. Ania wraz z innymi uczestnikami województwa dolnośląskiego na końcowym etapie olimpiady zmagała się z recenzją prozy Olgi Tokarczuk i wierszami Wisławy Szymborskiej. Teraz z niecierpliwością wraz z opiekunem p. K. Dominiak czeka na wyniki. Jednak nie spoczywa na laurach , bo za moment bierze udział wraz ze swoją koleżanką z klasy 8 B Hanią Barszczyk III etapie OLIMPIADY KOPERNIKA w I LO w Lubinie. Dziewczęta przebrnęły przez rozprawkę argumentacyjną z tezą lub hipotezą na temat dotyczący podstawowych zagadnień egzystencjalnych. W pracy odwołały się do wybranych przez siebie utworów literackich, poznanych w szkole lub podczas własnej lektury a teraz czeka je etap ustny. Gratulujemy już tak wysokich osiągnięć i liczymy na więcej.

Trzymamy kciuki za dalsze etapy konkursów !!!

Zdolni