I śmiech niekiedy może być nauką… - …pisał Ignacy Krasicki

Uczniowie klasy 6 D przygotowali teatrzyki kukiełkowe dla uczniów klas młodszych, by przybliżyć im bajki Księcia Poetów, ale też innych pisarzy, bo przecież nie tylko Krasicki je pisał. Pod okiem p. K. Dominiak opracowali te krótkie utwory o charakterze dydaktycznym i przygotowali kukiełki wraz z dekoracjami. Bawili się przy tym wyśmienicie.

Uczniowie z innych klas również z zaciekawieniem oglądali przygotowane przez uczniów kl. 6 D bajki min. ,, Ptaszki w klatce„, ,,Pan i pies”, „Kruk i lis”, ,,Czapla ryby i rak” czy ,,Przyjaciele” i reagowali spontanicznie na opowiadane im historie. Mogli domyślać się morału albo pouczenie wyjaśniali im starsze koleżanki i koledzy. Starszych kolegów nagrodzili gromkimi brawami.

Oby więcej takich projektów.

TEATRZYKI