PIERWSZOKLASIŚCI Z WIZYTĄ W CHOJNOWSKIEJ STRAŻY POŻARNEJ

W minionym tygodniu 12 i 13 września uczniowie  klas I wybrali się z wizytą do siedziby Straży Pożarnej. Uczniowie w czasie pobytu zrealizowali ścieżkę edukacyjną „Ognik” i dowiedzieli się, m.in. co to jest czujka dymu, jak wygląda droga ewakuacyjna, co robić gdy pojawi się dym w domu? Strażacy przeprowadzili również z uczniami ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie mogli również poznać na czym polega praca strażaka.
Z zaciekawieniem oglądali wyposażenie wozu strażackiego, ale największą przygodą było oczywiście lanie wodą z węża strażackiego. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie, za które serdecznie dziękujemy chojnowskim strażakom.

Wych. klas pierwszych

I KLASY W STRAŻY POŻARNEJ